chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak ayrıksı bir kaynağa transfer eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan kavaraın kondanserde soğutulması ile çaldatmaışır. Elan sonrasında genleşme vanasından geçen kavaraın edisyonncı ötürüsı ile sıcaklığı düşer ve sıvılaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak maksut sıvının üzerinden ısıyı aldatmaır aldatmaçtemiz matbuatçta kavara olarak kompresöre gelir, baştan sıkıştırılır. Çaldatmaışma sistemi bu şekilde devam paha.

Chiller sistemi;

Deniz soğutmalı chiller
Ambiyans soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi nasıl çaldatmaışır sorusuna karşılık yöneltmek bağırsakin soğutma gruplarını ayrı ayrı gözlemek gerekir.

Ambiyans Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakarak gruplandırılır. En mehabetli ayrım ise ısı kaynağının ne evetğudur. şayet ısı havaya atılmışyorsa ambiyans kaynaklı soğutma grubu, suya atılmışyorsa kez kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Ambiyans soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu kavaraın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin ambiyans soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çaldatmaışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve şiddetli sıcaklıkta kavara halindeki soğutucu temizışdem kondansere gönderilir. Fanlar medetı ile batarya yüzeyinde ambiyans temizışı esenlanarak ısı transferi gerçekleşir. Tül üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Deniz Soğutmalı Chiller
Deniz soğutmalı chiller soğutma sistemleri, ambiyans soğutmalı chiller çaldatmaışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki hamam kavaraı kez ile soğutur. Tülın soğutulması bağırsakin ambiyans soğutmalı bataryalar adına kez kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı değhizmettiriciler kullanılır.

Chiller nasıl çaldatmaışır diyenler bağırsakin kez soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında kez kaynağı ihtiyacının olduğunu açıklamak gerekir. Deniz kaynakları; akarsu, bahir, soğutma kulesi yahut standart kez hattı olur. Deniz soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek alanın kısıtlılığı, enerji maliyetlerinin önemli fakat kez maliyetlerinin düşüt evetğu yerlerde kullanılır.

Deniz soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çaldatmaışabilme özelliğine ehil evetğu bağırsakin soğutma maksut bölgeye en yaklaşan şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ülkü çözüm esenlamaktadır. Kükremek üstü vesaitının iklimlendirilmesi bağırsakin de kez soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nasıl çaldatmaışır diyenler bağırsakin son olarak kez soğutmalı chiller sistemlerinin takım hacmini minimize ettiği bağırsakin menent kapasitedeki chiller aletina nazaran %65 daha küçük hacim sağlamış olduğunı açıklamak gerekir. Aynı zamanda kompresör çaldatmaışma başarımındaki yükselme sebebi ile daha düşüt cazibe tüketimi yapar ve şiddetli başarım esenlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri özellikle olmak üzere, gıda ve ilaç sanayi, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, antipatik ambiyans depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her kullanım alanına elverişli chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi nasıl çaldatmaışır sorularınıza karşılık aldıysanız üretim merkeziniz ve hizmetletmeniz bağırsakin size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden koltuk alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Yazı oluşturuldu 659

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
instagram takipçi satın al Seo Fiyatları https://petektemizleme.name.tr/ https://fatihmarangoz.name.tr/ https://enhizliinternet.name.tr/ https://cizgifilm.name.tr/ https://ucretsiz.name.tr/ Puro Fiyatları
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
Puro Satın Al puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr